Nasza historia

Opiekował się nim Szpital i Zgromadzenie Sióstr. Pani Krystyna Krawczyńska przez długie lata była dyrektorką przedszkola i starała się aby było w nim wesoło, a dzieci były szczęśliwe. Następnymi  dyrektorkami  zostały kolejno panie Teresa Głogowska i Janina Fałek. Z czasem dzieci w przedszkolu było coraz więcej i więcej a budynek musimy dzielić ze żłobkiem i apteką szpitalną, zaczynało być nam ciasno… W kilka lat później nasza kochana pani Janina odeszła na zasłużoną emeryturę a kierownictwo objęła pani Ewa Bownik, która pełniła tę funkcje do dziś.

W roku 1990 przedszkolem naszym zaczęło się opiekować miasto. Od tego czasu nasze przedszkole troszkę się zmieniło szczególnie jego wystrój. W roku 2007 dostaliśmy do swojej dyspozycji cały budynek a z nim dużo więcej miejsca do wesołych zabaw i nauki. Od tej pory każda grupa ma swoją salę dydaktyczną, kolorową łazienkę, a trzy- i czterolatki osobne sypialnie. Znalazło się także miejsce na salę rekreacyjną i bardzo dużą szatnię. Przez kilka lat urządzaliśmy nasz plac zabaw. Jest on ładny, funkcjonalny i bezpieczny dzięki Rodzicom naszych wychowanków oraz Prezydentom miasta.

Czy jesteście ciekawi skąd wzięła się nazwa naszego przedszkola ?

Było to tak: Od kilku lat obchodziliśmy w przedszkolu urodziny Kubusia Puchatka. Przychodził na nie sam Miś Kubuś i wspólnie z dziećmi się bawił. Dostawał także swój urodzinowy tort. Ten niecodzienny gość stał się dla naszych wychowanków czymś więcej niż zwykłą zabawką był prawdziwym przyjacielem.

Poza tym ulubioną książką wszystkich dzieci stał się: „Kubuś Puchatek” Aleksandra Milne. Miś ze Stumilowego Lasu gościł w przedszkolu już nie tylko z okazji swoich urodzin ale także w codziennych lekturach czytanych przez nasze Panie. Nie pozostało nic innego jak tylko obrać Misia Kubusia – stworzonko o niewielkim rozumku, ale ogromnym serduszku na patrona przedszkola.

Od tej pory w naszym przedszkolu zadomowiły się cztery grupy dzieci. Każda z grup przyjęła na swojego opiekuna jednego z przyjaciół Krzysia.