Język angielski

Nauka języka obcego oparta jest o autorski program „ Dwujęzyczne dzieci ” . Metodą przekazywania podstaw języka obcego dzieciom jest zabawa.

Nauczyciel zwraca się do dzieci tylko w języku obcym. Małe dzieci przyjmują to w sposób naturalny. Nauczyciel do zajęć przygotowuje wiele pomocy . Temu , co mówi towarzyszy bogata mimika , żywa gestykulacja , poczucie humoru.Zwracając się do dzieci dobiera proste zwroty , które powtarza jak najczęściej , aby u dziecka powstały odpowiednie skojarzenia. Na każdym zajęciu przypominane są polecenia w rodzaju : stand up , sit down , otuch your nose , clap your handsitp. Prowadzący śpiewa z dziećmi piosenki , recytuje wierszyki , bawi się , opowiada bajki , odgrywa krótkie scenki .

W zajęciach biorą udział dzieci 3,4, 5 i 6 letnie.

Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu przez 15 minut – dla 3 i 4 letnich i 30 minut  – dla dzieci 5 i 6 letnich.

Zajęcia języka angielskiego  finansowane są przez Miasto Pruszków.