Grupy

W naszym przedszkolu prowadzone jest pięć  grup: Maleństwa (3latki), Kubusie (4latki) , Króliki (4 latki) Tygrysy (5latki), Sowy (5 i 6latki). Poznaj nasze przedszkolaki.

 

 

Specjaliści

Informujemy, że Rodzice mogą się umówić na konsultacje ze specjalistami.Termin spotkania można umówić telefonicznie lub mejlowo.


 

 

Kadra Przedszkola

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykształconych i kreatywnych nauczycieli, dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu.

 

 

  • jesien.jpg1.jpg
  • przedszkole.jpg1.jpg
  • zima.jpg
  • zima2.jpg
  • zima3.jpg
  • zima4.jpg

Aktualności 2020/2021

„Niepowtarzalne ozdoby świąteczne",

Święta tuż, tuż, więc to najlepszy czas na przedświąteczną zabawę dla najmłodszych.

Jedną z rzeczy, które najbardziej kojarzą nam się z Bożym Narodzeniem jest choinka i przepiękne ozdoby. Na tym właśnie polegać będzie nasza zabawa „Niepowtarzalne ozdoby świąteczne", zapraszamy wszystkie przedszkolaki oraz uczniów klas I-III do przygotowania własnoręcznych ozdób świątecznych, które zawisną na choince znajdującej się w Urzędzie Miasta Pruszkowa.

Przygotowane ozdoby należy przynieść do Urzędu Miasta Pruszkowa w poniedziałek 14.12.2020 w godz. 8:00 – 18:00 i zostawić w specjalnie przygotowanym do tego pojemniku, który znajdziecie w holu wejścia głównego od ul. Kraszewskiego. Dla twórców najpiękniejszych ozdób przygotowaliśmy małe upominki.

Regulamin akcji znajduje się na stronie miasta.

KORONAWIRUS KOMUNIKAT

UWAGA  DYREKTOR  PRZEDSZKOLA  INFORMUJE  !

W dniach 20, 21 i  22  października 2020r. na terenie Przedszkola Miejskiego nr 2                          w Pruszkowie ul. Partyzantów 2/4  przebywała osoba ( nasz pracownik ) , u której w dniu            23 października  2020 roku  stwierdzono zakażenie koronawirusem, w  porozumieniu z Powiatową Stacja Sanitarno – Epidemiologiczną w Pruszkowie , nauczyciel i  dzieci, które były obecne w tych  dniach  w grupie piątej SOWY zostaną objęte kwarantanną 

                       

Kwarantanna  trwa 10 dni, czyli do 1 listopada 2020 roku.

Należy mierzyć dziecku i całej rodzinie temperaturę i kontrolować stan zdrowia.

Na meila  wyślemy decyzję z PSSE w Pruszkowie.

Witamy po wakacjach

 

Serdecznie witamy po wakacjach.

W szczególności  witamy dzieci, które po raz pierwszy przybyły do naszego przedszkola.

Wszystkim życzymy wielu radosnych chwil, spędzonych w naszym przedszkolu, dużo uśmiechu, wesołych zabaw  i ciekawych zajęć.

Rodzicom życzymy, aby Wasze dzieci codziennie uczyły się czegoś nowego i zaskakiwały Was swoimi osiągnięciami i sukcesami.

W zakładce REKRUTACJA zamieszczone są procedury, które aktualizujemy zgodnie z wytycznymi. W trosce o bezpieczeństwo prosimy o stosowanie ich.

Zachęcamy do śledzenia - facebook  Przedszkole Miejskie nr 2 w Pruszkowie.

 

 

Wjazd do przedszkola

UWAGA RODZICE
Do przedszkola można dojechać tylko bramą od ulicy Sadowej.
Po lewej stronie za budynkiem nowej portierni znajduje się darmowy parking.
Można wjechać pobierając bilet na bramce., który jest bezpłatny przez 20 minut.
W przedszkolu pani Danusia ma przepustki stałe na wjazd na teren. Można je zakupić w cenie 20 zł sztuka.


Zajęcia w przedszkolu

Szanowni Rodzice.

W naszym przedszkolu  w ramach podstawy programowej nauczyciele realizują następujące zajęcia:

- rozwijające mowę i myślenie 

-z języka angielskiego

-matematyczne

-plastyczno - techniczne

-muzyczne

-przyrodnicze

-gimnastyka ogólnorozwojowa

-zabawy ruchowe

- religia (za zgodą rodziców).

Wszystkie wyżej wymienione zajęcia prowadzone są w sposób zintegrowany w ciągu pobytu dziecka w przedszkolu.

W przedszkolu  są realizowane następujące zajęcia dodatkowe płatne z budżetu Miasta Pruszkowa:

- gimnastyka korekcyjna

- zajęcia taneczne

 

Szanowni Państwo,
30 kwietnia przekazałem informację dotyczącą nieotwierania żłobków i przedszkoli 6 maja 2020 roku.
Po tygodniu intensywnej pracy i po odbytej dzisiaj videokonferencji z udziałem dyrektorów żłobków i przedszkoli, której tematem przewodnim był stopień przygotowania poszczególnych placówek do funkcjonowania w nowej sytuacji, podjęliśmy decyzję, że otwarcie pruszkowskich placówek nastąpi nie wcześniej niż 25 maja 2020 r.

Nasze placówki spełniają wszystkie wymogi, jednak sytuacja epidemiczna cały czas nie jest stabilna, dlatego też, biorąc również pod uwagę napływające do nas wiadomości od rodziców i opiekunów dzieci, nie otwieramy placówek w najbliższym tygodniu.
Z informacji, które przekazywane są przez Ministra Edukacji wynika, że również 25 maja 2020 r. możemy spodziewać się otwarcia klas I – III w szkołach podstawowych. Procedury, które teraz wdrażamy zostaną również wykorzystane przy ewentualnym otwarciu klas młodszych.
W pełni rozumiem potrzeby i oczekiwania związane z możliwością zapewnienia opieki nad dziećmi, jednakże kwestia bezpieczeństwa jest najważniejsza. Decyzję o otwarciu placówek pozostawiono samorządom i to na nas i na dyrektorach spoczywa odpowiedzialność za podjęte działania, dlatego też wszystkie decyzje, które podejmuję zmierzają w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i pracowników tych placówek, a także ich rodzin.

Z poważaniem,
Paweł Makuch
/-/
Prezydent Miasta Pruszkowa

LOKALIZACJA

 

 

Przedszkole Miejskie Nr 2
im. Kubusia Puchatka

ul. Partyzantów 2/4,

05-800 Pruszków

Telefon: +48 22 739 12 53