Grupy

W naszym przedszkolu prowadzone jest pięć  grup: Maleństwa (3latki), Kubusie (4latki) , Króliki (4 latki) Tygrysy (5latki), Sowy (5 i 6latki). Poznaj nasze przedszkolaki.

 

 

Specjaliści

Informujemy, że Rodzice mogą się umówić na konsultacje ze specjalistami.Termin spotkania można umówić telefonicznie lub mejlowo.


 

 

Kadra Przedszkola

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykształconych i kreatywnych nauczycieli, dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu.

 

 

  • jesien.jpg1.jpg
  • przedszkole.jpg1.jpg
  • zima.jpg
  • zima2.jpg
  • zima3.jpg
  • zima4.jpg

Aktualności 2019/20

Zmiany REKRUTACJA

UWAGA ZMIANY W REKRUTACJI

Zgodnie z Zarządzeniem nr 23/2020 z dnia 28 stycznia 2020 r w ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym szkolnym 2020/2021 do publicznych przedszkoli i do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Pruszków.
Przygotowując się do przyjmowania podpisanych wniosków rekrutacyjnych od rodziców w terminie od 30.03.2020 r. do 8.04. dla szkół, przedszkoli i żłobków, w godzinach wyznaczonych przez dyrektora placówki proszę o zastosowanie się ścisłe do poszczególnych zaleceń:

- Wydrukowane wnioski do placówki pierwszego wyboru rodzice mogą składać specjalnie utworzonych stanowiskach rekrutacyjnych, zachowując zasady bezpieczeństwa. Wnioski należy złożyć w zamkniętych kopertach do przygotowanych urn, pudełek. Potwierdzenie złożenia wniosku rodzice otrzymają poczta e-mail.

- Koperta składana przez rodziców powinna być opisana : imię i nazwisko numer telefonu oraz adres poczty elektronicznej.

- Rodzice, którzy nie zdążyli skompletować dokumentów i w związku z epidemia nie mogą uzyskać potrzebnego zaświadczenia pracodawcy mogę przedłożyć dokumenty w późniejszym terminie. Na potrzeby rekrutacji złoża oświadczenie.

dalej

NAUCZANIE ZDALNE

Drodzy Rodzice zostaiy założone grupowe e- maile, z których będą wysyłane Państwu materiały do pracy z dziećmi.

E-maile grupowe:
- grupa 1 - pm2malenstwa01@gmail.com
- grupa 2 - pm2kubusie@wp.pl
- grupa 3 - pm2kroliki@wp.pl
- grupa 4 - pm2tygryski@wp.pl
- grupa 5 - przedszkole2sowy@vp.pl

Proszę o kontakt na wybrany powyżej adres.
Większość rodziców podało adresy swojej poczty podczas składania kart zapisu dziecka do przedszkola.

 

 

 

dalej

KONKURS Dobre rady na elektroodpady

 

Kochani Rodzice

Zwracamy się do Was z prośbą o przynoszenie do przedszkola zużytych baterii .

Bierzemy udział w konkursie " Dobre rady na elektroodpady".

Ostatnio udało Nam się wygrać radio magnetofon.

Jak zawsze liczymy na was.

 

 

dalej

KONKURS RECYTATORSKI

28 lutego 2020 roku w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski

" Wiosna w poezji "  . Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani dlatego komisja

konkursowa przyznała im pierwsze miejsce. 

Życzymy dalszych sukcewsów.

dalej

OCZYSZCZACZ POWIETRZA

 

Drodzy Rodzice

z pieniędzy  pozyskanych z Urzędu Miejskiego w Pruszkowie

został zakupiony następny oczyszczacz powietrza.

 

dalej

 

Dnia 27 stycznia 2020 roku będziemy gościć  muzyków z Pruszkowskiego Towarzystwa Muzycznego. Tematem koncertu będzie taneczny krok oraz poznawanie liry korbowej.  Co to za ciekawy instrument muzyczny ?

Ma gruszkowaty kształt i 6-8 strun, a sam korpus zakończony jest u dołu korbą. I choć w innych instrumentach na strunach gra się za pomocą smyczka, tutaj jego rolę spełnia pocierająca struny krawędź drewnianego koła obracanego za pomocą uchwytu zamocowanego na końcu instrumentu. To jest właśnie korba, którą muzyk kręci, trzymając instrument na kolanach.

Lira korbowa jest źródłem dwojakiego rodzaju dźwięków. Te o określonej wysokości (melodyczne) wydobywane są z jednej lub dwóch strun melodycznych poprzez skracanie ich za pomocą krótkich drewnianych klawiszy naciskanych palcami lewej ręki. Pozostałe struny nie są skracane i wydają ciągły, wibrujący dźwięk nazywany burdonem lub dźwięk brzęczący nazywany trompetowym.

 

 

LOKALIZACJA

 

 

Przedszkole Miejskie Nr 2
im. Kubusia Puchatka

ul. Partyzantów 2/4,

05-800 Pruszków

Telefon: +48 22 739 12 53