Grupy

W naszym przedszkolu prowadzone jest pięć  grup: Maleństwa (3latki), Kubusie (4latki) , Króliki (4 latki) Tygrysy (5latki), Sowy (5 i 6latki). Poznaj nasze przedszkolaki.

Specjaliści

Informujemy, że Rodzice mogą się umówić na konsultacje ze specjalistami.Termin spotkania można umówić telefonicznie lub mejlowo.

Kadra Przedszkola

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykształconych i kreatywnych nauczycieli, dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu.

• jesien.jpg1.jpg
  • przedszkole.jpg1.jpg
  • zima.jpg
  • zima2.jpg
  • zima3.jpg
  • zima4.jpg

Aktualności 2019/20

KONCERT STYCZEŃ 20

Dnia 27 stycznia 2020 roku będziemy gościć  muzyków z Pruszkowskiego Towarzystwa Muzycznego. Tematem koncertu będzie taneczny krok oraz poznawanie liry korbowej.  Co to za ciekawy instrument muzyczny ?

Ma gruszkowaty kształt i 6-8 strun, a sam korpus zakończony jest u dołu korbą. I choć w innych instrumentach na strunach gra się za pomocą smyczka, tutaj jego rolę spełnia pocierająca struny krawędź drewnianego koła obracanego za pomocą uchwytu zamocowanego na końcu instrumentu. To jest właśnie korba, którą muzyk kręci, trzymając instrument na kolanach.

Lira korbowa jest źródłem dwojakiego rodzaju dźwięków. Te o określonej wysokości (melodyczne) wydobywane są z jednej lub dwóch strun melodycznych poprzez skracanie ich za pomocą krótkich drewnianych klawiszy naciskanych palcami lewej ręki. Pozostałe struny nie są skracane i wydają ciągły, wibrujący dźwięk nazywany burdonem lub dźwięk brzęczący nazywany trompetowym.

POPKORN

19 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Popcornu   W przedszkolu również nie brakuje wielbicieli tego przysmaku.  DNIA  21 STYCZNIA 2020 roku  dzieci będą  poznawały sposób uprawiania kukurydzy, warunki w których rośnie, a także jakie ma zastosowanie. Największą radość sprawi im degustacja przysmaku.

KINO SFERYCZNE

Dnia 20 stycznia 2020 roku  będziemy gościć w naszym przedszkolu kino sferyczne. W sali zostanie rozstawiony wielki namiot , w którym będzie dla dzieci wyświetlany  film w technice 3 D. Przedszkolaki leżąc na dywanie obejrzą bajkę o podwodnym świecie pt. Kaluokahina Morski strażnik

Film opowiada  o tym jakie ogromne tajemnice kryje w sobie ocean. Jedną z tych tajemnic jest Kaluoka’hina- morski strażnik Nie jest to zwyczajna rafa. Chronią ją tajemnicze czary, dlatego człowiek nigdy jej nie odnajdzie. Mieszkańcy wiodą spokojny tryb życia, do momentu, gdy wybucha podwodny wulkan i niszczy czary obronne rafy. Bohaterowie Jake i Maly próbują się dowiedzieć w jaki sposób można uratować zaczarowaną rafę, a pomóc im może jedynie starożytna legenda o dotknięciu Księżyca. Tylko jak mieszkańcy oceanu mogą dotknąć Księżyca? Mieszkańcom udaje się odkryć tą intrygującą tajemnice i ratują swój dom . W pamięci dzieci na pewno pozostaną niesamowite wspomnienia.

BAL KARNAWAŁOWY 2020

BAL KARNAWAŁOWY

Zapraszamy wszystkie dzieci na Bal Karnawałowy, który odbędzie się

16 stycznia  2020 r (czwartek ) :

• 9.30 – 11.30 grupa I, II , III, IV,  V

To doskonała okazja do wcielenia się przez dzieci w ulubione postacie.

W trakcie dnia będą wykonywane pamiątkowe zdjęcia

DOGOTERAPIA

Dnia  13 stycznia 2020 roku o godzinie 9,30 zapraszamy na zajęcia z dogoterapi .

Pieski , które nas odwiedzą są z KynoAkademi  Mai Pruskiej w Grodzisku Mazowieckim.

LOKALIZACJA

Przedszkole Miejskie Nr 2